Georg Jensen
Klubbat för:
1 100 SEK
2 000 SEK
GEORG JENSEN, 6 dlr, blankpolerad stål, bestående av ljusstake för 2 ljus modell "Copenhagen" höjd 17, tekanna med porslinslock modell "Helena", höjd 14, mjölkkanna, höjd 7 cm, trekantig skål, diam 19, 2 stora skålar modell "Legacy" diam 30-47 cm
Bruksslitage, repor, smuts, tekannans lock med nagg
799847
2020-08-12