Collier med odlade pärlor

Collier med odlade pärlor
Collier med odlade pärlor
Collier med odlade pärlor
Collier med odlade pärlor
Collier med odlade pärlor
Collier med odlade pärlor

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

COLLIER, 4 st., varav 2 med odlade saltvattenspärlor ca 5,2-7 mm, lås, silver, längd 45 resp 73 cm samt ett collier med blisterpärlor resp. aventurinkulor, längd 45 resp. 60 cm, ARMBAND, odlade sötvattenspärlor, lås, förgyllt sterlingsilver med dekor av pastestenar, längd 19 cm

Pärlor med naturliga tillväxtmärken, gördlar samt delvis med slitage

799854

2020-08-10