Collier med odlade pärlor
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
COLLIER, 4 st., varav 2 med odlade saltvattenspärlor ca 5,2-7 mm, lås, silver, längd 45 resp 73 cm samt ett collier med blisterpärlor resp. aventurinkulor, längd 45 resp. 60 cm, ARMBAND, odlade sötvattenspärlor, lås, förgyllt sterlingsilver med dekor av pastestenar, längd 19 cm
Pärlor med naturliga tillväxtmärken, gördlar samt delvis med slitage
799854
2020-08-10