Helgonbild

Helgonbild
Helgonbild
Helgonbild
Helgonbild
Helgonbild
Helgonbild

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

3 500 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal): Den helige Demetrios från Thessaloniki, 1800-tal, påskrift "Sv Demitrij Selunikiuj" (ev. fornkyrkoslaviska), olja på duk uppfodrad på pannå, mått (pannå): 118x75, djup 6,5 cm

Smärre färgbortfall, kraftigt renoverad, retucherad

799929

2020-08-15