Klubbat för:
5 200 SEK
1 800 SEK
FLASKA, 1600-talets andra hälft, grönfärgat glas, höjd ca 21 cm
Proveniens: Enligt uppgift från Tegelbacken, upphittades i schaktmassorna på 1960-talet.
Slitage och nagg
799932
2020-08-10