Flaska 1600-tal

Flaska 1600-tal
Flaska 1600-tal
Flaska 1600-tal
Flaska 1600-tal
Flaska 1600-tal
Flaska 1600-tal
Flaska 1600-tal
Flaska 1600-tal

Klubbat för:

5 200 SEK

1 800 SEK

FLASKA, 1600-talets andra hälft, grönfärgat glas, höjd ca 21 cm

Proveniens: Enligt uppgift från Tegelbacken, upphittades i schaktmassorna på 1960-talet.

Slitage och nagg

799932

2020-08-10