Ljuskrona, allmoge, 1800/1900-tal

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LJUSKRONA, allmoge, 1800/1900-tal, för 14 ljus, trä, metall, svarvad stomme, vridbara svärtade ljusarmar i metall, höjd 52 cm, diam 51 cm

Bruksslitage, sannolikt utbytta delar

799941

2020-08-17