Stolar gustavianska
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 1 par, gustavianska provinsarbeten, 1700-talets slut, s k svenska modellen, skuren dekor, bemålade, sitthöjd ca 45 cm
Slitage, renoverade, senare bemålning, förstärkningar, färgbortfall, sprickor, 1 stol lös i rygglimmningen
800132
2020-08-15