Stolar gustavianska

Stolar gustavianska
Stolar gustavianska
Stolar gustavianska
Stolar gustavianska
Stolar gustavianska
Stolar gustavianska
Stolar gustavianska
Stolar gustavianska
Stolar gustavianska
Stolar gustavianska

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STOLAR, 1 par, gustavianska provinsarbeten, 1700-talets slut, s k svenska modellen, skuren dekor, bemålade, sitthöjd ca 45 cm

Slitage, renoverade, senare bemålning, förstärkningar, färgbortfall, sprickor, 1 stol lös i rygglimmningen

800132

2020-08-15