Wilhelm Kåge Argenta ljusstakar ett par
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WILHELM KÅGE, "Argenta", ljusstakar, ett par, Gustavsberg 1940-/50-tal, stengods, spräcklig glasyr i grönt, handmålad dekor av stiliserade blommor samt bårder i silver, stämplade GUSTAVSBERG ARGENTA 845 och inpressat S, en även med inpressad stämpel GUSTAVSBERG, höjd 12 cm
Mindre krackelyr
800238
2020-09-13