Wilhelm Kåge Argenta ljusstakar ett par

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

WILHELM KÅGE, "Argenta", ljusstakar, ett par, Gustavsberg 1940-/50-tal, stengods, spräcklig glasyr i grönt, handmålad dekor av stiliserade blommor samt bårder i silver, stämplade GUSTAVSBERG ARGENTA 845 och inpressat S, en även med inpressad stämpel GUSTAVSBERG, höjd 12 cm

Mindre krackelyr

800238

2020-09-13