"Sylvia" Rörstrand

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

800 SEK

SYLVIA LEUCHOVIUS, kaffeservisdelar, 14 st, porslin, "Sylvia", Rörstrand, 1976-1982, 4 kaffekoppar med fat samt 10 assietter, dekor av penséer, stämplad VDN P 555 Rörstrand SWEDEN Sylvia 250 år Jubileumsservis.

Bruksslitage, tre assietter med kantnagg, 6 kaffekoppasfat medföljer.

800255

2020-08-25