Teservis Japan

Teservis Japan
Teservis Japan
Teservis Japan
Teservis Japan
Teservis Japan
Teservis Japan
Teservis Japan
Teservis Japan
Teservis Japan
Teservis Japan
Teservis Japan
Teservis Japan

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TESERVIS, 37 dlr., Japan, 1900-talets mitt, handmålad, 2 assietter (diameter 18,5 cm), 12 mindre assietter (15,5 cm), 10 tefat, 10 tekoppar, 2 kannor, lockurna

Bruksslitage, trasigt lock på kannorna, missfärgning inne i kannorna, små nagg förekommer

800285

2020-08-18