Kopparkittel, kanna 2 dlr

Kopparkittel, kanna 2 dlr
Kopparkittel, kanna 2 dlr
Kopparkittel, kanna 2 dlr
Kopparkittel, kanna 2 dlr
Kopparkittel, kanna 2 dlr
Kopparkittel, kanna 2 dlr
Kopparkittel, kanna 2 dlr
Kopparkittel, kanna 2 dlr
Kopparkittel, kanna 2 dlr
Kopparkittel, kanna 2 dlr

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KOPPARKITTEL SAMT KANNA, 2 dlr, Kittel, koppar, 1800-tal, höjd ca 24 cm, diameter ca 36 cm
Kanna, koppar, järnbeslag, skifte 18/1900-tal, märkt P.H Skara, brickmärkt "20 liter", höjd ca 45 cm, diameter, ca 35 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage, bucklor

800406

2020-08-15