Plafond Mjölby intarsia
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MJÖLBY INTARSIA, plafond, mahogny, 1930-tal, sannolikt Birger Ekman, intarsiadekor i flera träslag av figurer i form av luftväsen och musicerande figurer, matterad ljus grön, glaskupa med slipad dekor, höjd ca 18, diameter ca 75 cm
Smärre slitage
800502
2020-08-12