Orientmatta Keshan 207x137

Orientmatta Keshan 207x137
Orientmatta Keshan 207x137
Orientmatta Keshan 207x137
Orientmatta Keshan 207x137
Orientmatta Keshan 207x137
Orientmatta Keshan 207x137

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

ORIENTMATTA, Kehshan, sannolikt Mohtasham, antik/semiantik, ull, osignerad, ca 207x 138 cm

Bruks- och åldersrelaterad slitage, ställvis solblekt, smärre fläckar, fransar med slitage

800535

2020-08-15