Ljusstakar 1700-talets andra hälft
Klubbat för:
8 000 SEK
8 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, Louis XVI, brännförgylld brons och alabaster, fyrkantig fotplatta på ställ och kulfötter. kannelerad pelare med växtornamentik, akantushölstrat krön, höjd 19 cm
Alabaster med lagningar och nagg, ställvis bruksslitage
800572
2020-08-15