Stormlyktor Alexander II Ryssland
Klubbat för:
4 200 SEK
5 000 SEK
STORMLYKTOR, ett par snarlika, Alexander II, Ryssland, märkta med kyrilliska bokstäver Gordeev i Moskva, förgylld mässing, kupor i klarglas med blå mynningskant, klockformad bas med rak stam, bajonettfattning med fjäder, botten med blytyngd, höjd 48,5 cm
PROVENIENS: Svensk privatsamling, England
Fjäderplattor saknas
800575
2020-09-13