Stormlyktor Alexander II Ryssland

Klubbat för:

4 200 SEK

5 000 SEK

STORMLYKTOR, ett par snarlika, Alexander II, Ryssland, märkta med kyrilliska bokstäver Gordeev i Moskva, förgylld mässing, kupor i klarglas med blå mynningskant, klockformad bas med rak stam, bajonettfattning med fjäder, botten med blytyngd, höjd 48,5 cm

PROVENIENS: Svensk privatsamling, England

Fjäderplattor saknas

800575

2020-09-13