Mat- och kaffeservis Blå Blomst

Klubbat för:

9 800 SEK

Utropspris

10 000 SEK

ROYAL COPENHAGEN, mat- och kaffeservis, "Blå Blomst", 89 dlr, 12 mattallrikar (nr 1621), 12 förättstallrikar (621), 12 st assietter (1625), 12 st djupa tallrikar (1616), 12 kaffefat (1870), 12 kaffekoppar (1870), 6 st desserttallrikar (1645), 4 st bärtallrikar (601), 4 st uppläggningsfat (1599, 576, 375, 1691), kaffekanna (1517), mjölkkanna (1538), sockerskål (1678)

mindre nagg kan förekomma, större nagg på en mattallrik, enstaka repor

800668

2020-08-18