Gunnar Nylund vas, Rörstrand 1930-/40-tal

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GUNNAR NYLUND, vas, Rörstrand 1930-/40-tal, stengods, upptill med dekor av två löv, äggskalsglasyr i vita och beige nyanser, signerad RÖRSTRAND R NYLUND, höjd 26 cm

Fotnagg, repor

800862

2020-09-13