Johan Fredrik Malmsjö oljemålning
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOHAN FREDRIK MALMSJÖ (1851-1929): Fartygsporträtt av SS "Helios" Helsingborg, kapten N. Hammar, olja på duk, signerad F Malmsjö 1906, storlek 75x49 cm
Krackelering, duklagning med retusch
800915
2020-08-20