Johan Fredrik Malmsjö oljemålning

Klubbat för:

2 000 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

JOHAN FREDRIK MALMSJÖ (1851-1929): Fartygsporträtt av SS "Helios" Helsingborg, kapten N. Hammar, olja på duk, signerad F Malmsjö 1906, storlek 75x49 cm

Zustandsbeschreibung

Krackelering, duklagning med retusch

800915

2020-08-20