Collier odlade saltvattenspärlor lås 18 k guld
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
COLLIER, odlade saltvattenspärlor 5,5-9 mm, lås, 18 k guld, dekor med cabochonslipad ametist, Guldatelén Fryklund & Pålsson, Stockholm 1960-tal, längd 52 cm
Pärlor med visst slitage, naturliga tillväxtmärken
800964
2020-08-20