Collier odlade saltvattenspärlor lås 18 k guld

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

COLLIER, odlade saltvattenspärlor 5,5-9 mm, lås, 18 k guld, dekor med cabochonslipad ametist, Guldatelén Fryklund & Pålsson, Stockholm 1960-tal, längd 52 cm

Pärlor med visst slitage, naturliga tillväxtmärken

800964

2020-08-20