Wilhelm Schiller & Son uppsatsskål

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

UPPSATSSKÅL, majolika, krönande gallionsfigur, sjöjungfru uppbärande skål, stämpelmärkt WS&S (Wilhelm Schiller and Son), Österrike, 1900-talets början, höjd ca 41 cm

Bruksslitage, missfärgningar

801044

2020-08-14