Vaser och skålar Kina
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VASER och SKÅLAR (4) 1800/1900-tal, vas med räfflad yta smat målad figural dekor, tecken i botten, vas imari, skål med dekor av drakar, skål med floral dekor, höjd ca 7-17 cm
Imariskålen med lagning, skålen med floral dekor med spricka, bruks och åldersrelaterat slitage
801129
2020-08-28