Vaser och skålar Kina

Vaser och skålar Kina
Vaser och skålar Kina
Vaser och skålar Kina
Vaser och skålar Kina
Vaser och skålar Kina
Vaser och skålar Kina
Vaser och skålar Kina
Vaser och skålar Kina
Vaser och skålar Kina
Vaser och skålar Kina
Vaser och skålar Kina
Vaser och skålar Kina

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VASER och SKÅLAR (4) 1800/1900-tal, vas med räfflad yta smat målad figural dekor, tecken i botten, vas imari, skål med dekor av drakar, skål med floral dekor, höjd ca 7-17 cm

Imariskålen med lagning, skålen med floral dekor med spricka, bruks och åldersrelaterat slitage

801129

2020-08-28