Terrinfat Kina, Jiaqing (1796-1820),

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TERRINFAT, porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), blomsterdekor i underglasyrblått, längd 39 cm.

Bruksslitage, kantnagg samt flisa.

801290

2020-08-25