Oidentifierad konstnär 1800-tal

Klubbat för:

18 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (tidigt 1800-tal): Porträttstudie av äldre man, olja på duk, 48,5 x 44 cm, oramad

Enligt muntlig tradition har målningen funnits på värdshus i Tyresö

Hål i duken, retuscher

801362

2020-09-13