James Coignard "Diagonale Rouge Deux Bleues"

James Coignard
James Coignard

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

JAMES COIGNARD (1925-2008), "Diagonale Rouge Deux Bleues", carborundumetsning, signerad, numrerad 6/40, bladstorlek ca 37 x 29 cm.

Litteratur: "L´oeuvre Gravé de James Coignard. Volume V 1998-2005", Edition GKM Siwert Bergström, Malmö 2005, #1183

Ej examinerad ur ram.

801383

2020-08-30