Carl Kylberg

Carl Kylberg
Carl Kylberg
Carl Kylberg
Carl Kylberg

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

CARL KYLBERG (1878-1952): Akvarellskisser 4 stycken från projektet Lejonet Leo, monterade inom samma ram, tillskrivna a tergo av Ruth Kyberg, signerad CK, 49x69 cm, akvarellernas storlek 14,5x9, 21x16 cm, text finns på baksidan.

Smärre slitage, veck

801779

2020-08-17