Spegel 1800-tal

Spegel 1800-tal
Spegel 1800-tal
Spegel 1800-tal
Spegel 1800-tal
Spegel 1800-tal
Spegel 1800-tal
Spegel 1800-tal
Spegel 1800-tal
Spegel 1800-tal
Spegel 1800-tal

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SPEGEL, empire, 1800-talets första hälft, bronserad ram, oktanogal form med bladdekor, fasettslipat spegelglas, otydlig stämpel baktill, ca 66 x 56 cm

Senare bronsering, senare spegelglas och bakstycke, färgbortfall, anlöpt spegelglas

801898

2020-08-25