Ewa Rudling YSL

Ewa Rudling YSL
Ewa Rudling YSL

Klubbat för:

5 200 SEK

3 000 SEK

EWA RUDLING (född 1936): "Yves Saint Laurent - Paris Rue du Bac", signerad och numrerad Ewa Rudling 6/30, ca 45x30 cm,

Ewa Rudling om YVES SAINT LAURENT:
"- En finkänslig, förtjusande man. Kallade bilden ´YSL och hans kunder´. Inredningsarkitekten Claude Lalanne designade fårfåtöljerna.
Min vän Pierre Bergé berättade att den bilden på Ysl är utställd i alla deras lokaler"

Oramad

801932

2020-08-26