Golvur 1700-tal

Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

GOLVUR, 1700-tal, urtavla märkt Jacob Kock Stockholm, med slag (2 bälgar), fodral i rokoko, kinesiserande dekor i guld mot svart botten, höjd ca 242x68 cm

Lod och pendel finns

Krackelerad färg, färgbortfall

802016

2020-08-17