Bordslampa 1800-talets mitt

Bordslampa 1800-talets mitt
Bordslampa 1800-talets mitt
Bordslampa 1800-talets mitt
Bordslampa 1800-talets mitt
Bordslampa 1800-talets mitt
Bordslampa 1800-talets mitt
Bordslampa 1800-talets mitt
Bordslampa 1800-talets mitt

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BORDSLAMPA, 1800-talets mitt, pressglas och förgylld brons, dekor av fasetter, kymation och växtornamentik, höjd inklusive skärm 71,5 cm

Ställvisa nagg, foten med spricka och lagning, omarbetad rovoljelampa

802124

2020-09-13