Konfektfat 1800-talets första kvartal
Klubbat för:
7 400 SEK
Utropspris
10 000 SEK
KONFEKTFAT, Ryssland, Alexander I, brännförgylld brons, basen på tassfötter, fat med rött underfång och slipad dekor, handtag med palmetter och dekor av lejonhuvuden, höjd 25,5, diameter 22 cm
Bruksslitage, obetydliga kantnagg
802126
2020-09-13