Konfektfat 1800-talets första kvartal

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

10 000 SEK

KONFEKTFAT, Ryssland, Alexander I, brännförgylld brons, basen på tassfötter, fat med rött underfång och slipad dekor, handtag med palmetter och dekor av lejonhuvuden, höjd 25,5, diameter 22 cm

Bruksslitage, obetydliga kantnagg

802126

2020-09-13