Kalkar

Kalkar
Kalkar
Kalkar
Kalkar
Kalkar
Kalkar
Kalkar
Kalkar

Klubbat för:

800 SEK

2 000 SEK

KALKAR, 12 st (6+6),1900-tal, Spanien, förgylld metall, Miguel Berrocal, kolonnformat skaft med korintiskt kapitäl, slät cuppa, rund fot med pärldekor i relief, höjd 17,5 och 18,5 cm, i orginalaskar med träimitation

802131

2020-08-20