Gustavsberg Kaffe/teservis

Gustavsberg Kaffe/teservis
Gustavsberg Kaffe/teservis
Gustavsberg Kaffe/teservis
Gustavsberg Kaffe/teservis
Gustavsberg Kaffe/teservis
Gustavsberg Kaffe/teservis
Gustavsberg Kaffe/teservis
Gustavsberg Kaffe/teservis
Gustavsberg Kaffe/teservis
Gustavsberg Kaffe/teservis
Gustavsberg Kaffe/teservis
Gustavsberg Kaffe/teservis
Gustavsberg Kaffe/teservis
Gustavsberg Kaffe/teservis

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

GUSTAVSBERG, kaffe/teservis, 26 dlr, dekor i flytande blått med guldkant, 18-1900-tal, bestående av: 10 kaffekoppar med fat, 12 tekoppar med fat, 1 sockerskål med lock, 1 skålfat på fot, 2 uppläggningsfat, 1 assiett, 5 extra tefat samt 8 extra kaffefat medföljer

Ålder och bruksslitage, krackelyrer, missfärgningar samt enstaka nagg

802132

2020-08-20