Hertha Bengtson Rosmarin teservis

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HERTHA BENGSTON, servisdelar, "Rosmarin", Rörstrand, porslin, 14 dlr bestående av 11 tekoppar med fat + 5 fat, 1 sockerskål, 1 gräddkanna, 1 burk med lock

Smärre bruksslitage, enstaka nagg samt missfärgningar kan förekomma

802142

2020-08-20