Soffa

Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SOFFA, tidigt 1900-tal, stomme i furu, fast stoppad rygg och sits, senare tillkommen klädsel av lin, vitmålad stomme, även bemålad textil på rygg, höjd ca 90, längd 170, sitthöjd 45 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage, senare bemålning,

802155

2020-08-20