Sven Markelius Orkesterstolen 4 st

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SVEN MARKELIUS, stolar, 4 st, "Orkesterstolen", för Bodafors, 1900-talets andra hälft, stapelbara, senare bemålning, sitthöjd ca 47 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage, kantstött, färgbortfall

802360

2020-08-24