Bockbord

Bockbord
Bockbord
Bockbord
Bockbord
Bockbord
Bockbord
Bockbord
Bockbord
Bockbord
Bockbord
Bockbord
Bockbord
Bockbord
Bockbord

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BOCKBORD, 1700-tal, furu, höjd ca 75, längd 330x73 cm

Proveniens: Bordet kommer ursprungligen från Nås sn i Dalarna och har gått i arv i samma släkt sedan 1700-talet

Skivans ovcansida slipad, bruks och åldersrelaterat slitage

802535

2020-08-26