Tamburmajor
2020-08-31
802540
| Klubbat belopp | 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TAMBURMAJOR, tidigt 1900-tal, björk, höjd 206 cm.
Bruksslitage, några krokar samt hattknoppar saknas.