P.W. Cedergren Ångfartygen Söderhamn
Klubbat för:
9 600 SEK
12 000 SEK
PER WILHELM CEDERGREN (1820-1896): Ångfartygen Söderhamn, Söderhamn II och Nya Söderhamn, signerad och daterad P.V. Cedergren 1878, olja på duk, 77 x 119 cm
Jämför målning av Söderhamn till sjöss av P.W. Cedergren i Sjöhistoriska museets samlingar, identifikationsnummer S6276
Smärre duklagning
802668
2020-09-13