P.W. Cedergren Ångfartygen Söderhamn

Klubbat för:

9 600 SEK

12 000 SEK

PER WILHELM CEDERGREN (1820-1896): Ångfartygen Söderhamn, Söderhamn II och Nya Söderhamn, signerad och daterad P.V. Cedergren 1878, olja på duk, 77 x 119 cm

Jämför målning av Söderhamn till sjöss av P.W. Cedergren i Sjöhistoriska museets samlingar, identifikationsnummer S6276

Smärre duklagning

802668

2020-09-13