Tedosa samt Stekfat Kina Qianlong

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TEDOSA, STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), dekor i underglasyrblått samt efterdekorerad, s.k clobbered i Europa, tedosans höjd 11,5 cm, stekfatets längd 24,5 mc.

Bruksslitage, nagg.

802755

2020-08-28