Tedosa samt Stekfat Kina Qianlong
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TEDOSA, STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), dekor i underglasyrblått samt efterdekorerad, s.k clobbered i Europa, tedosans höjd 11,5 cm, stekfatets längd 24,5 mc.
Bruksslitage, nagg.
802755
2020-08-28