Tekanna samt koppar Kina
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEKANNA samt KOPPAR, 3 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), kanna med dekor i imarifärger, kopparna med dekor i underglasyrblått samt cafe au lait glasyr, höjd 5,5- 13 cm.
Bruksslitage, nagg, kanna samt en kopp med mindre sprickor.
802760
2020-08-28