Paavo Tynell golvlampa 9628
Klubbat för:
6 600 EUR
Utropspris
4 000 EUR
PAAVO TYNELL, Golvlampa, modell 9628, Idman 1900-talets mitt, genombruten mässingsskärm, skaftet med tvinnad rotting, justerbar riktning och höjd höjd 145 cm.
Åldersrelaterat slitage, bucklor, Intryckning på skärmen,elektrifieringen ej granskad
802772
2020-10-18