Figuriner 2 st Lu och Fu
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, föreställande två av "stjärngudarna", Lu och Fu som representerar rikedom och lycka, höjd ca 47 cm
Slitage, smärre nagg vid basen
802812
2020-09-13