Figuriner 2 st Lu och Fu

Figuriner 2 st Lu och Fu
Figuriner 2 st Lu och Fu
Figuriner 2 st Lu och Fu
Figuriner 2 st Lu och Fu
Figuriner 2 st Lu och Fu
Figuriner 2 st Lu och Fu
Figuriner 2 st Lu och Fu
Figuriner 2 st Lu och Fu

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FIGURINER, 2 st, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, föreställande två av "stjärngudarna", Lu och Fu som representerar rikedom och lycka, höjd ca 47 cm

Slitage, smärre nagg vid basen

802812

2020-09-13