Porslin Kuznetsov, Gardner, KPM
Klubbat för:
90 EUR
Utropspris
300 EUR
PORSLIN, tre Kuznetsov tallrikar diameter 24,5 cm, två serveringsfat av Gardner och KPM, 28 x 25 cm samt 33 x 20 cm, två Kuznetsov fat, 26 x 14 cm och 27 x 16 cm.
Kutnetsov kanna och sockerskål blomdekor och förgyllning, kannans höjd 12 cm, sockerskålens höjd 11 cm.
Slitage, krackelyr.
802935
2020-08-26