Ring 18 k guld diamanter
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RING, 18 k guld, 3 briljanter ej modern slipning, totalt ca 0,25 ct, Gustaf H Löfgren, Stockholm 1920/30-tal, årsstämpel saknas, ringstorlek ca 15,5 mm, vikt ca 1,5 g
Spår av invändig gravyr, skena med slitage
803026
2020-08-25