Spegel och konsolbord nyrokoko
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPEGEL med KONSOLBORD, nyrokoko, förgyllda och bronserade, sent 1800-tal, delvis genombruten dekor, spegelns bredd 72 cm, höjd 182 cm, konsolbordet med stenskiva, bordets bredd 75 cm, djup 35 cm, höjd 77 cm.
Skador, sprickor, lagningar, senare bronsering.
803206
2020-08-31