Spegel och konsolbord nyrokoko

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SPEGEL med KONSOLBORD, nyrokoko, förgyllda och bronserade, sent 1800-tal, delvis genombruten dekor, spegelns bredd 72 cm, höjd 182 cm, konsolbordet med stenskiva, bordets bredd 75 cm, djup 35 cm, höjd 77 cm.

Skador, sprickor, lagningar, senare bronsering.

803206

2020-08-31