Figural orientmatta i silke på silkesvarp
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ORIENTMATTA, semiantik, figural med olika djur mot mörk botten, silke på silkesvarp, 212 x 138 cm
Proveniens:
Inköpt i början av 1990-talet hos Orient-Saeidi, Sundsvall
Smärre slitage, färgfällningar
803241
2020-09-13