Figural orientmatta i silke på silkesvarp

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ORIENTMATTA, semiantik, figural med olika djur mot mörk botten, silke på silkesvarp, 212 x 138 cm

Proveniens:
Inköpt i början av 1990-talet hos Orient-Saeidi, Sundsvall

Smärre slitage, färgfällningar

803241

2020-09-13